Daniel Częścik

Daniel to szczęśliwy mąż i tata trójki wspaniałych dzieci. Rodzina zawsze była i jest u Niego na pierwszym miejscu, stara się każdą wolną chwilę spędzać z najbliższymi. Jest bardzo otwarty, swoim poczuciem humoru i charyzmą zjednał sobie wielu przyjaciół. Zdecydowanie pracowitość i zaradność to określenia pasujące do jego osoby. Pracował jako kierownik punktu paszowego, a poza pracą pomagał swoim rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Nigdy nie było dla niego rzeczy niemożliwych, jest przysłowiową „złotą rączką”. Ma szerokie spektrum zainteresowań, tworzy wiele rzeczy użytkowych takich jak meble ogrodowe, wędzarnie oraz inne rękodzieła z metalu i drewna. Rozwijał się w różnych dziedzinach. Oprócz obsługi maszyn rolniczych, umiejętnie korzysta z bardziej złożonych urządzeń typu koparko-ładowarka. Udzielał się również w społeczności lokalnej, należy do ochotniczej straży pożarnej i chętnie służy pomocą innym.

Niestety 7.09.2023 roku odmienił radykalnie życie Daniela i jego rodziny. Podczas wykonywania prac polowych stracił prawą rękę w jednej z maszyn rolniczych. Wypadek wstrząsnął wszystkimi, a świat, który niegdyś był pełen kolorów, zaczął przybierać odcienie szarości. Pojawiło się wiele pytań: jak teraz funkcjonować w życiu codziennym, jak utrzymać rodzinę, jak spełniać się zawodowo? Rzeczywistość bez wątpienia jest przytłaczająca, jednak jest nadzieja, że rehabilitacja i proteza ręki, umożliwiłyby w znacznym stopniu powrót do sprawności. Choć z trudnościami, lecz nadal Daniel mógłby pracować i wykonywać to co dotychczas tak kochał robić. Zwracamy się z prośbą o wsparcie w zakupie i rehabilitacji tego cudownego człowieka.

Dziękujemy,
Rodzina

z dopiskiem Daniel Częścik

Jan Długosz