Skip links

Daniel Częścik

Daniel to szczęśliwy mąż i tata trójki wspaniałych dzieci. Rodzina zawsze była i jest u Niego na pierwszym miejscu, stara się każdą wolną chwilę spędzać z najbliższymi. Jest bardzo otwarty, swoim poczuciem humoru i charyzmą zjednał sobie wielu przyjaciół. Zdecydowanie pracowitość i zaradność to określenia pasujące do jego osoby. Pracował jako kierownik punktu paszowego, a poza pracą pomagał swoim rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Nigdy nie było dla niego rzeczy niemożliwych, jest przysłowiową „złotą rączką”. Ma szerokie spektrum zainteresowań, tworzy wiele rzeczy użytkowych takich jak meble ogrodowe, wędzarnie oraz inne rękodzieła z metalu i drewna. Rozwijał się w różnych dziedzinach. Oprócz obsługi maszyn rolniczych, umiejętnie korzysta z bardziej złożonych urządzeń typu koparko-ładowarka. Udzielał się również w społeczności lokalnej, należy do ochotniczej straży pożarnej i chętnie służy pomocą innym.

Niestety 7.09.2023 roku odmienił radykalnie życie Daniela i jego rodziny. Podczas wykonywania prac polowych stracił prawą rękę w jednej z maszyn rolniczych. Wypadek wstrząsnął wszystkimi, a świat, który niegdyś był pełen kolorów, zaczął przybierać odcienie szarości. Pojawiło się wiele pytań: jak teraz funkcjonować w życiu codziennym, jak utrzymać rodzinę, jak spełniać się zawodowo? Rzeczywistość bez wątpienia jest przytłaczająca, jednak jest nadzieja, że rehabilitacja i proteza ręki, umożliwiłyby w znacznym stopniu powrót do sprawności. Choć z trudnościami, lecz nadal Daniel mógłby pracować i wykonywać to co dotychczas tak kochał robić. Zwracamy się z prośbą o wsparcie w zakupie i rehabilitacji tego cudownego człowieka.

Dziękujemy,
Rodzina

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Daniel Częścik

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.