Skip links

Damian Ptok

AKTUALIZACJA 07.02.2024

Ponad 25 lat temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę, a 15 lat temu pojawiły się problemy ze stopą. Od tamtej pory przeszedłem ponad 30 operacji lewej nogi. W maju 2022 roku, po konsultacji z lekarzami, zdecydowałem się na amputację. Straciłem nogę, ale wygrałem dalsze życie. Przez 10 długich miesięcy poruszałem się na wózku inwalidzkim. W ubiegłym roku poddałem się operacji prawej nogi, w której pojawiły się zwyrodnienia kostne. Wszczepiono mi 4 tytanowe implanty stabilizujące stopę. Operacja się powiodła, jednak cały czas wymagam intensywnej rehabilitacji, a moim marzeniem jest powrót do “sprawności”. Dzięki wsparciu Dobrych Ludzi i zespołu Fundacji byłem w stanie pokryć koszty zakupu protezy docelowej oraz operacji prawej nogi. Teraz gromadzę środki na protezę zastępczą oraz dalszą rehabilitację. Twoje wsparcie pozwoli mi na powrót do samodzielności i aktywnego życia.

OPIS

W marcu tego roku przegrałem bitwę w mojej 25-letniej walce o zdrowie. Amputacja nogi w zamian za spędzenie kolejnych lat życia z moją ukochaną rodziną. Teraz dla moich córek toczę walkę o powrót do sprawności. Niezbędna do tego jest operacja drugiej nogi oraz zakup protezy. Cena jaką muszę zapłacić za możliwość chodzenia, jazdy na rowerze czy nauki jazdy na nartach mojej najmłodszej córki to prawie 98 000 zł.

 

W 1989 roku, w wypadku motocyklowym, straciłem kawałek palca lewej stopy. Nigdy bym nie przypuszczał, że ten moment będzie miał swoje dalsze konsekwencje. Prawdopodobnie to właśnie wtedy do mojego organizmu dostała się bakteria, która przez długie lata siała spustoszenie. Pomagała jej w tym cukrzyca, na którą choruję od 25 lat. Na przestrzeni wielu lat walczyłem o nogę, przeszedłem prawie 30 operacji, jednak mój stan zdrowia nie uległ poprawie. Dlatego, w tym roku, wspólnie z lekarzami podjąłem decyzję o amputacji kończyny dolnej – straciłem nogę, ale ocaliłem życie. To był trudny moment, ale moja rodzina była największą motywacją.

Aktualnie jestem na etapie leczenia i przygotowania kikuta do zaprotezowania. Czeka mnie jeszcze jedna operacja – w wyniku oszczędzania lewej nogi, pojawiło się zwyrodnienia kostne prawej stopy, które wymaga wszczepienia implantów.

Po wieloletniej walce o zdrowie brakuje mi już środków na dalsze etapy powrotu do sprawności. Dziś proszę Ciebie o wsparcie w zebraniu środków na zakup protezy oraz sfinansowaniu zabiegu drugiej nogi.

Dziękuję za każdą pomoc!

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Damian Ptok

Poznaj pozostałych podopiecznych

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Dowiedz się więcej »

Antonio Nota

Antonio to szczęśliwy partner i tata trójki wspaniałych dzieci. Jest z pochodzenia Włochem, ale jak to mówią serce nie sługa. Poznał swoją drugą połówkę i

Dowiedz się więcej »

Marcin Pisarski

Marcin ma 54 lata, jest wspaniałym mężem i tatą, a w niedalekiej przyszłości zostanie dziadkiem. Całe życie poświęcił muzyce. Wesoły, pogodny człowiek, w którego duszy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.