Skip links

Barbara Witczak

Mam na imię Basia, pochodzę z Cielcza w Wielkopolsce. Jestem młodą dziewczyną, która zaczyna dopiero swoją drogę w dorosłe życie. Jak większość osób uwielbiam być aktywna, przede wszystkim jeździć na rowerze. Swój czas wolny również spędzałam zajmując się dziećmi i z nimi się bawiąc. Sprawiało mi to wszystko ogromną radość.  

Swoją karierę zawodową zaczęłam od stanowiska pakowacza ręcznego w Zakładach Mięsnych. Była to praca fizyczna i wymagała zręczności rąk. Jak już się sprawdziłam na tym stanowisku dostałam awans na Brygadzistę działu jelit. Zajmowałam się tam produkcją jelit, uczyłam ludzi jak daną pracę wykonać oraz dbałam o ich bezpieczeństwo. 

26 kwietnia 2021 roku doszło do wypadku w pracy. Maszyna – odtłuszczarka do jelit – chwyciła moją dłoń, na skutek czego doszło do zmiażdżenia i poparzenia III stopnia dłoni. Dzięki szybkiej reakcji trafiłam do szpitala, gdzie lekarze podjęli decyzję o amputacji 4 palców. Nagle mój świat się zatrzymał… Kłębiące się w głowie pytania co dalej? Jak będzie wyglądało życie? Dzięki profesjonalnemu podejściu lekarzy. Dostałam odpowiedź na moje pytania. Wiem, że nie mogę się poddać.  

Wróciłam do pracy, tylko na stanowisko kontrolera towaru. Mimo, że udało mi się powrócić do zakładu pracy, to wykonywanie zadań jest utrudnione jedną ręką. Jestem pewna, że dzięki protezie bionicznej będę miała ułatwienie w życiu codziennym i zawodowym. Niestety koszt takiej protezy to 278 tysięcy. To przekracza moje możliwości finansowe, gdzie dopiero zaczęłam wchodzić w dorosłe życie.  

Dlatego zwracam się do Ciebie o pomoc w zebraniu funduszy. Wierzę, że wrócę do pełnej sprawności dzięki Twojemu wsparciu.  

Basia  

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Łukasz Domagała

Łukasz od zawsze był bardzo pracowity i pomocny. Od najmłodszych lat szukał zajęcia i pracy, nie lubił „leniuchować na bezrobociu”. Sumiennie wykonywał swoją pracę. Zawsze

Dowiedz się więcej »

Dariusz Rzeczkowski

Darek to mężczyzna, któremu od zawsze towarzyszyła aktywność fizyczna. Zawodowo przez wiele lat zajmował się sprzedażą nieruchomości, zarówno działek jak i mieszkań. W wolnym czasie

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.