Skip links

Antoni Ziobro

Nazywam się Antoni, mam 72 lata, w dniu marcu 2023 roku lekarze przekazali mi informację, że jeśli chce żyć, muszę poddać się amputacji prawej kończyny na wysokości uda. Cukrzyca, ostra niewydolność krążenia, przebyty Covid, wszystko to doprowadziło do zaostrzenia stanu stopy cukrzycowej.  Pomimo wysiłków mojej rodziny i lekarzy stopę objęła ciężka martwica. Z dnia na dzień z człowieka w miarę sprawnego jak na swój wiek oraz mogącego bawić się ze swoimi wnukami,  prowadzącego samochód czy czynnie uczestniczącego w życiu rodzinnym, stałem się człowiekiem, który nie ma możliwości normalnego funkcjonowania w domu. Czynności, które na co dzień człowiekowi wydają się normalne i nie zwraca na nie uwagi, stały się niemożliwe do wykonania: wejście po schodach, samodzielna higiena osobista, wyjście z domu. 

Z zawodu jestem prawnikiem, lecz przez całe swoje zawodowe życie, prowadziłem wraz ze swoim ojcem i bratem sklep obuwniczy, który nieprzerwanie działał w Warszawie od lat 50. Na szczęście amputacja, nie odebrała mi chęci życia i tego żeby stanąć na „nogi”. Mam żonę, dzieci i wnuki, dla nich chcę funkcjonować. Do tego niezbędna jest mi rehabilitacja oraz proteza, specjalnie dedykowana dla cukrzyków. Jestem emerytem i niestety ani moja emerytura ani dofinansowanie Państwa nie pokryje niezbędnych kosztów leczenia. Dlatego wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać środki, abym mógł wrócić do sprawności.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Antoni Ziobro

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.