Skip links

Andrzej Synowiec

Andrzej to aktywny, energiczny mężczyzna. Interesuje się motoryzacją. W wolnych chwilach śledzi różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Rodzina twierdzi, że jest wielkim pasjonatem i mistrzem rozwiązywania krzyżówek. Dba również o regularny trening mózgu rozgrywając partie szachowe, ale chwilowo nie ma chętnego partnera, więc prowadzi rozgrywki internetowe. Zawodowo pracował w Jednostce Wojskowej Babie Doły w Gdyni. Razem z żoną dużo jeździli na rowerach, organizowali sobie wycieczki i spacerowali dbając o regularny ruch na świeżym powietrzu.

Niestety w 2010 roku u Andrzeja zdiagnozowano niewydolność nerek. Od tamtej pory jest regularnie dializowany, co znacznie ograniczyło możliwości wysiłku. Musiał przejść na świadczenie rentowe. Pojawiła się zakrzepica, a w jej następstwie miażdżyca kończyn dolnych, która ostatecznie doprowadziła do amputacji. Pierwsza została wykonana w kwietniu, a druga w czerwcu. Udało się zakupić protezy ostateczne, ale Andrzej obawia się samodzielnie w nich przemieszczać. Potrzebuje intensywnej nauki chodu i rehabilitacji ruchowej żeby wzmocnić całe ciało. Obecnie porusza się na wózku, co znacznie ogranicza jego samodzielność. Żeby to zmienić potrzebuje wsparcia, całkowity koszt to 15 800zł.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Andrzej Synowiec

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.