Skip links

Andrzej Sroka

Andrzej jest człowiekiem niesamowicie sumiennym i pracowitym. Skończył szkołę zawodową, w trakcie której podjął praktyki w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu. W tych zakładach zaproponowano mu zatrudnienie jako elektromechanik, które zdecydowanie stało się jego największą życiową pasją. W pracy zajmuje się składaniem czołgów, o których wie dosłownie wszystko. Całe swoje życie zawodowe nie brał dni wolnych, nawet jeżeli był przeziębiony to i tak twierdził, że „musi” iść do pracy. Ona nadawała sens codzienności. W wolnych chwilach, które miewał rzadko, lubił spędzać czas na ogródku działkowym z najbliższą rodziną grillując, lub wykonując prace ogrodnicze. W ostatnim czasie nie mógł się doczekać nowych wyzwań związanych z pracą nad amerykańskimi czołgami, które miały trafić do jego zakładów.

Niestety wszystko zmieniło się, gdy otrzymał diagnozę miażdżycy. Była już tak zaawansowana, że konieczna była amputacja nogi na wysokości podudzia. Nigdy nie mówił zbyt wiele o sobie, na nic nie narzekał, jest raczej skrytą osobą. Po amputacji często w rozmowach wraca do tematu pracy, interesuje się bieżącą sytuacją w firmie, pyta o nowe kontrakty. Pierwsze pytanie jakie zadał po operacji brzmiało „czy wrócę jeszcze do pracy?”. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie mieszkać w swoim mieszkaniu, przebywa u swojego brata i jego żony. Nie zamierza się poddawać, bardzo chce wrócić do sprawności, a przede wszystkim do pracy. Potrzebna jest odpowiednio dobrana proteza i intensywna rehabilitacja. Dziękujemy za każde wsparcie.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Andrzej Sroka

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.