Anatolii Podakin

Anatolii od trzech lat mieszka i pracuje w Polsce. Jest bardzo rodzinnym i uczynnym mężczyzną. Ze wszystkich sił wspiera i pomaga najbliższej rodzinie. W wolnym czasie spędza czas ze swoją żoną i znajomymi. Towarzyski, pracowity, lubiący ludzi – tak można go opisać. 1 maja rano coś niedobrego zaczęło się z Nim dziać. Nagle stał się nieobecny, nie było z nim kontaktu. Anatolii trafił do szpitala, gdzie po szybko przeprowadzonej diagnostyce okazało się, że ma krwotok mózgowy podpajęczynówkowy. Natychmiast został skierowany do pilnej operacji z powodu krwiaka śródmózgowego prawej półkuli mózgu. Wykonano kraniektomię czołowo-skroniowo-ciemieniową. Udało się ewakuować krwiaka.

Po operacji był w prostym kontakcie logicznym, wykonywał proste polecenia, ale utrzymuje się niedowład połowiczy lewostronny. W perspektywie planowany jest zabieg odtworzenia pokrywy czaszki implantem. Obecnie Anatolii wymaga ciągłej rehabilitacji neurologicznej, żeby wrócić możliwie do jak największej sprawności. Bardzo chce wrócić do domu, do żony. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie i przybliży Anatoliego do jego upragnionego celu.

z dopiskiem Anatolii Podakin

Sylwia Klimczyk

Moja żona Sylwia ma 37 lat.  Jako nastolatka zachorowała na tocznia rumieniowatego co spowodowało całkowitą niewydolność nerek. Dializuje się trzy razy w tygodniu. Dwa lata temu

Gabriel Hanusiak

Gabryś w tym roku przekroczył magiczny próg dorosłości, w kwietniu skończył 18 lat. Jest uczniem szkoły branżowej w Strzelinie na kierunku operatora obrabiarek skrawających (CNC).