Skip links

Alina Worobij

Od 2014 roku choruję na miażdżycę kończyn dolnych. Przeszłam wiele operacji i zabiegów, ale niestety rozwój choroby spowodował, że straciłam nogę. Dodatkowo choruję na boreliozę, która zaatakowała mi stawy. Mam wyciętą śledzionę, przez co mam uszkodzony żołądek, powikłania zakrzepowo-zatorowe i zmniejszoną odporność.  

Dzięki życzliwości znajomych mam dach nad głową. Mieszkam w małej kawalerce na drugim piętrze. Ponieważ na co dzień poruszam się na wózku, nie trudno sobie wyobrazić co znaczy dla mnie każde wyjście i powrót do domu. Dlatego nieczęsto wychodzę. Z zakupami pomaga mi córka i znajomi, bo nie dałabym rady codziennie pokonywać tych dwóch pięter, nie mówiąc już o wniesieniu zakupów na górę. Los jest bardzo przewrotny, bo kiedyś to ja pomagałam innym schorowanym ludziom robić zakupy i załatwiać różne sprawy, a teraz sama takiej pomocy potrzebuję. Po domu poruszam się jeżdżąc na pufie i skacząc na jednej nodze. Myślę, że w konsekwencji niebawem i ta noga odmówi mi posłuszeństwa.  

Pomimo nawarstwiających się kłopotów ze zdrowiem i problemów życia codziennego, ja wciąż mam marzenia. Niebawem zostanę babcią i chciałabym w pełni z tej roli korzystać. Chciałabym spacerować, cieszyć się życiem i być samodzielną osobą – dla jednych to tak niewiele, a dla mnie wszystko… Jedyną szansą na powrót do normalności jest dla mnie zakup protezy węglowej z kolanem i miękkim lejem. Jednak zakup takiej protezy pozostaje dla mnie w sferze marzeń, bo jej koszt jest ogromny. Nigdy o nic nikogo nie prosiłam.  Ale teraz proszę ludzi o dobrych sercach o pomoc i wpłatę chociaż 1zl bym mogła znów zacząć być samodzielna i cieszyć się z życia.  

Z góry bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się mi pomoc.  

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.