Skip links

Alicja Jakubowska

Alicja jest emerytowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Pracowała w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich. Praca to była zawsze jej pasja, bardzo ją lubiła, a uczniowie darzyli ją wielką sympatią. Do tej pory zawsze rozpoznają Mamę na ulicy, pozdrawiają i rozmawiają pomimo upływu wielu lat. Jest osobą, która była i jest chętna do pomocy każdemu. Będąc już na emeryturze pomagała schorowanym i starszym osobom jako opiekun domowy, do czas aż jej samej zaczęło brakować sił. Mama ma dwie córki, ale gdy byłyśmy już pełnoletnie rodzice zdecydowali się zaadoptować kilkuletniego chłopca. Natychmiast stał się częścią Naszej rodziny. Nasza rodzinka powiększała się też o wnuki, Alicja ma dwóch wnuków i jedną wnuczkę, a kolejna już za dwa miesiące planuje przyjść na świat. Wszyscy uwielbiamy Naszą ukochaną Mamę i Babcię. Rozmowom, żartom i uśmiechom nigdy nie było końca. Odkąd pamiętamy to często robiła na drutach. Każdy w rodzinie ma swetry, kamizelki, szaliki i czapki jej własnej produkcji. Jest niesamowitą kucharką, a jej ciasta są fenomenalne.

W ostatnim czasie Mama zaczęła podupadać na zdrowiu, pojawiły się objawy demencyjne. 30.07.2023 roku Alicja przeszła udar, bardzo rozległy. Obecnie została wypisana ze szpitala, ale jest bardzo słaba. Nie potrafi sama siedzieć, mówi pojedynczymi krótkimi słowami. Kontakt z Nią stał się bardzo utrudniony i ograniczony. Chcemy pomóc Naszej Ali wrócić do jak największej sprawności i wierzymy, że z Waszą pomocą będzie to możliwe.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Alicja Jakubowska

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.