Alicja Jakubowska

Alicja jest emerytowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Pracowała w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich. Praca to była zawsze jej pasja, bardzo ją lubiła, a uczniowie darzyli ją wielką sympatią. Do tej pory zawsze rozpoznają Mamę na ulicy, pozdrawiają i rozmawiają pomimo upływu wielu lat. Jest osobą, która była i jest chętna do pomocy każdemu. Będąc już na emeryturze pomagała schorowanym i starszym osobom jako opiekun domowy, do czas aż jej samej zaczęło brakować sił. Mama ma dwie córki, ale gdy byłyśmy już pełnoletnie rodzice zdecydowali się zaadoptować kilkuletniego chłopca. Natychmiast stał się częścią Naszej rodziny. Nasza rodzinka powiększała się też o wnuki, Alicja ma dwóch wnuków i jedną wnuczkę, a kolejna już za dwa miesiące planuje przyjść na świat. Wszyscy uwielbiamy Naszą ukochaną Mamę i Babcię. Rozmowom, żartom i uśmiechom nigdy nie było końca. Odkąd pamiętamy to często robiła na drutach. Każdy w rodzinie ma swetry, kamizelki, szaliki i czapki jej własnej produkcji. Jest niesamowitą kucharką, a jej ciasta są fenomenalne.

W ostatnim czasie Mama zaczęła podupadać na zdrowiu, pojawiły się objawy demencyjne. 30.07.2023 roku Alicja przeszła udar, bardzo rozległy. Obecnie została wypisana ze szpitala, ale jest bardzo słaba. Nie potrafi sama siedzieć, mówi pojedynczymi krótkimi słowami. Kontakt z Nią stał się bardzo utrudniony i ograniczony. Chcemy pomóc Naszej Ali wrócić do jak największej sprawności i wierzymy, że z Waszą pomocą będzie to możliwe.

z dopiskiem Alicja Jakubowska

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.