Agata Szymańska

Agata jest instruktorką fitness. Bardzo lubi wszelką aktywność fizyczną – akrobatykę i siłownię, pole dance, pływanie. Chętnie rysuje, koloruje kolorowanki, zdobi paznokcie. Przed wypadkiem pracowała dorywczo – trudno znaleźć pracę osobie chorującej na padaczkę. Wszędzie jeździ rowerem. Jazda na rowerze to jest jej pasja. Kiedy 16 lipca tego roku wracała na rowerze do domu z pływania na Błękitnej Lagunie w Siechnicach została potrącona przez samochód. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala. Została przekazana na blok operacyjny z licznymi złamaniami obu nóg, krwiakami w mózgu i na wątrobie. Pierwsze tygodnie spędziła na oddziale intensywnej terapii następnie przeniesiono ja na oddział ortopedyczny. Agata miała wykonany przeszczep skóry na udzie, gdzie powstał obszar dużej martwicy po wypadku. Mimo przyjmowania silnych leków przeciwbólowych każdego dnia towarzyszy jej silny ból nóg i kręgosłupa. Cały czas czeka na moment kiedy będzie mogła wrócić do ćwiczeń – to jest jej sens życia.