Skip links

Agata Goliszewska

16 kwietnia br. w godzinach wieczornych samochód, którym podróżowała rodzina leśników miał poważny wypadek. Wraz z Agatą podróżowała jej rodzina – mąż Piotr – leśniczy w Nadleśnictwie Garwolin oraz trójka ich dzieci: 14-letnie bliźniaki Bartosz i Miłosz oraz 7-letnia Zosia.  Na jezdnię, tuż pod nadjeżdżające auto, wtargnął łoś. W wyniku zderzenia poszkodowana została Agata Goliszewska, leśnik z wykształcenia – główna księgowa Nadleśnictwa Garwolin. Pogotowie ratunkowe przewiozło Agatę do Szpitala Wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie, gdzie przeszła badania i niezbędną operację kręgosłupa. Pierwsza informacja po wypadku o przerwaniu rdzenia  kręgowego szyjnego poraziła wszystkich, gdyż oznaczało to całkowity paraliż. Po prawie dwumiesięcznym leczeniu na OIOM, Agata rozpoczęła rehabilitację w krakowskim ośrodku ORIGIN, która skupia się na tym, aby Agata odzyskała choć niewielką sprawność w rękach.  Mamy nadzieję, że dzięki intensywnej rehabilitacji  obecne ograniczenia cofną się całkowicie lub na tyle, by Agata mogła wrócić do domu i rodziny a nawet dalej pracować. Praca była dla niej zawsze bardzo ważna, a w tej sytuacji nieoceniona. Agata zawsze była gotowa do pomocy, pełna ciepła i życzliwości dla drugiego człowieka. Największą wartością była i jest dla niej rodzina. Wolny czas poświęcała na wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół,  lubiła podróże oraz czytanie książek. Agata z mężem rozpoczęli właśnie budowę swojego domu. Wypadek przerwał okrutnie możliwość realizacji marzeń i planów.

 

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Agata Goliszewska

Poznaj pozostałych podopiecznych

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Dowiedz się więcej »

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.