Hanna Mikołajczak

Hania to dzielna wojowniczka. Ma dorosłego syna z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Odkąd Artur pojawił się na świecie to jego dobro oraz zapewnienie mu odpowiedniego wsparcia i opieki stało się najważniejszym priorytetem. Jakoś wspólnymi siłami dawali sobie radę, ale w 2018 roku otrzymała diagnozę nowotworu piersi i szyjki macicy. Od początku choroby regularnie przyjmuje chemie, obecnie co trzy tygodnie. Bardzo lubi gotować, a szczególnie potrawy Naszej polskiej tradycyjnej kuchni. Zawodowo pracowała jako pomoc bibliotekarza, zawsze była bardzo aktywna w pomocy i wsparciu drugiego człowieka. Angażowała się w działania lokalnej fundacji, wydawała posiłki, koce i inne niezbędne najpotrzebniejsze rzeczy. Obecnie jest na świadczeniu opiekuńczym na swojego syna. Opieka nad Nim pochłania jej czas i myśli całkowicie. W obliczu choroby, z którą się mierzy codziennie zadaje sobie pytanie jak długo jeszcze wszystko będzie dobrze. Jeżeli jej zabraknie to Artur zostanie całkowicie sam. Na co dzień jest uczestnikiem warsztatów terapii zajęciowej co trochę odciąża Panią Hanie, ale oboje wymagają regularnej farmakoterapii i specjalnych diet. Sprawmy by mogła skupić się na swoim zdrowieniu i cieszyć się każdą chwilą z synem. Całkowity koszt to 12 600 zł.

z dopiskiem Hanna Mikołajczak

Jan Długosz

Janek ma ogromny dystans do siebie i świata. Lubi otaczać się ludźmi, rozmawiać, żartować. Skończył szkołę zawodową o profilu kolejowym. Następnie przez wiele lat pracował