Skip links

Ryszard Pęczkowicz

Ryszard to przebojowy, aktywny emeryt. Każdy dzień zaczyna od porannej przebieżki do lasu, następnie trening na siłowni plenerowej i dopiero można zacząć pozostałe aktywności. Każdego roku w sezonie wiosenno-jesiennym robił tysiące kilometrów ze swoją grupą rowerową. Nie lubi bierności i stagnacji, zawsze jest w ruchu. Bardzo komunikatywny i towarzyski, lubi spędzać czas w gronie ludzi. Jest bardzo zaangażowany w działania lokalnego Klubu Seniora. Często wyjeżdża na różnego rodzaju wycieczki, ale pod warunkiem, że to aktywna forma wypoczynku. Bierze udział w spacerach nordic-walking. W zdrowym ciele zdrowy duch i mózg, ale nie tylko. Ryszard ma duszę artysty i ogromny talent malarski. Spod jego pędzla wyszło wiele przepięknych obrazów, które są niezwykłą ozdobą przestrzeni jego najbliższych.

Wszystko układało się i płynęło swoim tempem aż do dnia, w którym zdarzył się wypadek, Ryszard spadł z wysokości. W tym momencie świat na chwilę się zatrzymał, nie było wiadomo czy przeżyje. Był to niesamowicie trudny czas dla jego rodziny i bliskich. Zawsze wysportowany mężczyzna nagle jest całkowicie unieruchomiony. Doszło do urazu rdzenia kręgowego, a w jego wyniku porażenia czterokończynowego. Koniecznie musiał przejść poważną operację stabilizującą kręgosłup szyjny. Jest świadomy, i bardzo chcę wrócić do sprawności. Koszt intensywnej specjalistycznej rehabilitacji to 176 400 zł. Pomóżmy Ryszardowi wrócić do formy, On nie zamierza się poddawać mimo trudności, które los przed Nim postawił.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.