Skip links

Katarzyna Skoczylińska

Mam na imię Kasia i pochodzę z małej miejscowości w województwie małopolskim, gdzie mieszkam wraz z dziewięcioosobową rodziną. W tym roku razem świętowaliśmy moje 40. urodziny, które od 11 lat mają dodatkowy wydźwięk – przypominają mi o tym, żeby doceniać każdy mijający rok. To właśnie wtedy przyszło mi się zmierzyć po raz pierwszy z chorobą, która finalnie doprowadziła do amputacji lewej nogi… W ciągu tego okresu przechodziłam wiele operacji, które umożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Jednak nowotwór za każdym razem dawał o sobie znać i wracał ze zdwojoną siłą… 17 listopada zapadła decyzja o amputacji, która mimo utraty kończyny, ma być krokiem ku lepszemu. To był dla mnie trudny moment i cieszę się, że mogę liczyć na wsparcie najbliższych.

Staram się z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale wiem też, że bez dodatkowych środków finansowych na rehabilitację i zakup protezy 157500 zł mogę tylko marzyć o powrocie do życia sprzed amputacji. Wcześniej, pomimo choroby, udawało mi się kontynuować normalną aktywność zawodową, co było niezmiernie ważne i napędzało mnie w walce z nowotworem. Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i praca, którą wykonuję, bardzo pozytywnie wpływa na moje nastawienie. Teraz moja sprawność jest ograniczona, ale dzięki protezie będę mogła znów samodzielnie się poruszać i wrócić na właściwe tory. Wierzę, że każdy drobny gest ma niezwykłą moc i z Waszą pomocą będę mogła cieszyć się spacerami na świeżym powietrzu w towarzystwie mojej wspaniałej rodzinki.

Kasia

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Katarzyna Skoczylińska

Poznaj pozostałych podopiecznych

Paweł Makowski

Całe swoje życie zawodowe pracowałem w branży budowlanej. Z zawodu jestem murarzem. Mam cudowną żonę i wspaniałą córeczkę. Staraliśmy się wspólnie spędzać wolny czas na

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.